Find best premium and Free Joomla templates at GetJoomlaTemplatesFree.com

SP2016-motiv

Výstavy k SP2016

Dobrodruzi, ze Stodu na cestě za novým životem

DEPO 2015

Koncem 19. století odešla velká část obyvatel Stoda za lepším životem na Nový Zéland. Během výstavy v prostorách DEPO2015 se návštěvníci – „Dobrodruzi“ budou muset rozloučit s tím, co znali, zvolit, co si s sebou vzít na dalekou cestu, pojedou vlakem, budou se pohupovat na palubě lodi a zabloudí v jejích útrobách, v bažině, v pralese, aby se nakonec potkali s velkým náčelníkem Maorů, Te Hemerou, potetovali své tváře a založili novou vesnici. Hravá výstava je určena pro děti i jejich rodiče.

50 sezón divadla ALFA

Foyer Divadla Alfa, Muzeum loutek

Divadlo ALFA je na tom podobně jako Jára Cimrman. Dat, kdy si může připomínat své „narozeniny“ má na výběr hned několik: a) 1951 (založení Krajské loutkové scény v Karlových Varech, b) 1963 (sloučení karlovarského divadla s kabaretem, sídlícím ALFĚ na Americké tř.) anebo c) 1966, kdy tamtéž zahájilo činnost DIVADLO DĚTÍ-ALFA V Plzni. Usoudili jsme, že správně je za c), a že tedy 8. IX. 2016 uplyne právě 50 let od premiéry hry „Bleděmodrý Petr“, po níž pak následovalo 215 dalších premiér. Moskevská se jmenuje Americká, DD-ALFA se překřtilo na Divadlo ALFA a sídlí na Rokycanské 7. Toto jubileum si chceme už nyní připomenout výstavkou, na níž jsme shromáždili fotografie z úspěšných inscenací. Nabízelo by se, aby jich bylo taky přesně 50 (tento počet bychom určitě naplnili), ale protože ALFA se stále cítí být duchem mladá, bude jich jen kolem třiceti. Projděte se tedy historií Divadla Alfa v naší Síni slávy. Prohlídku výstavy spojte s prohlídkou expozice Muzea loutek v Plzni, kde se nachází rozsáhlá expozice historie Divadla Alfa, včetně originálních scénografií a loutek.

Loutkářská akademie

Sladovna Písek

Na zajímavý výlet zve festival Skupova Plzeň do galerie Sladovna v Písku. Rozsáhlá výstava Loutkářská akademie zde představuje kompletní scénografie tří inscenací Divadla Alfa Soused Kašpar a soused Škrhola, Břízová Růženka a Hrnečku vař, dále jsou na výstavě k vidění loutkové scény Naivního divadla Liberec, Divadla DRAK a Malého divadla České Budějovice. Výstavu doprovází také interaktivní dílny výroby loutek.

 

SKUPOVA PLZEŇ 2017 | Copyright © 2017 DIVADLO ALFA